Chov králíků‎ > ‎

Angorská vlna

Nejjednodušší je střiž z angorských králíků prodat. Kontakt na firmu, která se v Česku zabývá výkupem, lze získat v klubu chovatelů angorských králíků.

Jiná možnost, která se stává v poslední době stále více populární, je vlnu z angorských králíků zpracovávat svépomocí. Na potřebné vybavení, ale i možnosti získání know-how, se podívejte na komerčních webových stránkách firmy DALIN Praha s.r.o. anebo mailujte na adresu pražské prodejny Dalinu. Na webových stránkách Dalinu získáte rovněž informace o připravovaných kurzech přípravy vlny, předení, tkaní, plstění a barvení vlny pro začátečníky i pokročilé.

Pokud nemáte čas, vybavení a trpělivost si přízi z angorské vlny vyrobit sami, můžete si ji hotovou koupit. Specializovaný obchod Fashion Martina Vám zprostředkuje dodávku pletací příze od světových výrobců. Angorskou přízi má v nabídce fy Adriafil, která ji dodává pod obchodní značkou Carezza ve složení 70% angora, 20% polyamid, 10% ovce, délka cca 83 m/ 25g, jehlice č. 5,5 a je k dostání v 16 barvách. Angorskou přízi lepší kvality nabízí fy Anny Blatt a Bouton d`Or, která dodává přízi Angora Super Anny Blatt ve složení 70% angora, 30% ovce, délka návinu 106 m/25 g, jehlice č. 4, popřípadě přízi Angora 70 - Bouton d'Or ve složení 70% angora, 30% ovce, délka návinu 120 m/ 25 g, jehlice c. 4 - 4,5.Obě tyto příze jsou k dostaní ve velké škále barev.

Comments