Co je nového?‎ > ‎

Rok 2011

V letošním roce se narodilo několik krásných angor s ruskou kresbou 4. generace. Jeden sameček získal na výstavě čestnou cenu.
Trochu jsem experimentovala a během celého léta jsem samečkům ráno otevírala králikárnu a oni se volně pohybovali po celé zahradě. Krmení a vodu měli v králikárně, trávu si vybírali podlé své chutě. Nevadila jim ani ranní rosa, ani náš pes a kočky. Jen během déle trvajících dešťů jsem je nechávala v králikárně, protože angorská srst velice špatně schne. Králíci na děšť nejdou, ale urousají se v trávě. Obohatil se jim také jídelníček o jablíčka, švestky, smrkové větvičky. Žádné zažívací potíže jsem nezaznamenala. Instinktivně si nevšímali pryskyřníku, ktzerý se na několika místech zahrady vyskytuje. Jsou ve výborné kondici a dokonce se naučili "hrát si na honěnou" s kočkami. A několik postřehů k jejich chování. Pokud byl na zahradě i náš pes, vycházeli na volné prostranství a s radostí pobíhali. Pokud byli na zahradě sami, zdržovali se v okolí králikárny a velmi rychle prchali při sebemenší známce nebezpečí. Dokonce i cizí kočka za plotem je děsila.
Při večerním krmení se docela rádi vraceli do králikárny a pak usínali tak tvrdě, že jsem měla několikrát pocit, že uhynuli. Podívejte se na několik fotografií z jejich života venku.
ċ
Angora Rabbit,
23. 9. 2011 11:26
ċ
Angora Rabbit,
23. 9. 2011 11:27
ċ
Angora Rabbit,
23. 9. 2011 11:28
Comments